Caffarel

V Turíně 1826 Pier Paul Caffarel zakládá jednu z prvních čokoládoven v Itálii a Evropě. Král Itálie Victor Emmanuel II a Elisabeth Saska vévodkyně z Janova udělují roku 1869 významné ocenění firmě Caffarel.

1968- Historické místo Turín, ve městě, které se rychle rozvíjí, není vhodný k rozvoji společnosti. Takže se vrátíme k našim kořenům, do vesnice v horách Piemontu, kde se narodil Pier Paul Caffarel. Nový domov, nový výrobní závod, silně vázána na naši historii a naše Piedmontese identity.

1998 Akvizice u Lindt & Sprüngli GROUP. Tato akvizice přináší jedinečné know-how v celém světě a kombinuje dvě absolutní excellences ve výrobě čokoládových produktů.

2004 CERTIFIKACE OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Roku 2016 Caffarel oslavil 190 let od založení společnosti a netrpělivě vyhlíží úctyhodné výročí 200 let!

DUVA CHOCO FRUITS

Duva vznikla v roce 1991 a začínala s produkcí višní. Tato pochoutka z višní a belgické čokolády zůstává naše specialita mezi zákazníky doma i v zahraničí.

V průběhu let se náš sortiment postupně rozšířil o máčené hrušky, zázvor, citronovou a pomerančovou kůru, mandarinky, plátky pomeranče a citronu.

Kvalita je naše značka. Certifikace BRC je důkazem toho, že Duva provozuje vše v souladu s nejvyššími standardy  hygieny a bezpečnosti.

Weibler

Peter Weibler roku 1988 zakládá vlastní oddělení v pekárně v Braunschweigu. Velmi brzy je kapacita prostor nedostačující a proto se roku 1989 rozhodl vytvořit nový výrobní závod, kde vyrábí ty nejjemnější čokolády, sladkosti a dárkové předměty. Nové výrobní místo (Im Rübenkamp 17) nabízí 1500 m2, což umožní další nárust obratu. V srpnu 2002, Peter a Herta Weibler částečně odchází ze společnosti, z důvodu jejich věku a jejich syn Matthias Weibler se stal generálním ředitelem Weibler Confiserie Chocolaterie GmbH & Co. KG, která byla založena dne 1. srpna 2002.Je podporován od Immo Klie , Sales manager a zástupce generálního ředitele, který značně přispívá k výraznému posílení firmy v poli provozu po mnoho let.

Meybona

Emil Meyer Kamp a jeho manželka Luise v místě Löhne-Bischofshagen roku 1923 zakládají továrnu na čokoládu kde společnost stále působí.

 V prvních dnech se zaměřovali na ručně vyráběné cukrovinky, čokolády, a želé produkty. Široká škála byla původně uváděna na trh pouze v regionu. Zájem o produkty firmy Meybona rostl každým dnem, takže distribuční oblast rostla. Lepší technologie umožnila zvýšení produkce a rozšíření.

Dcery Meyer Kamps, Anneliese a Ursula, také přidaly pomocnou ruku v rodinné firmě. Ursula Deppendorf zpočátku při výrobě, její sestra Anneliese Meyer Kamp v komerční sféře.

 S novou generací přišel další růstový krok: export. Od počátku osmdesátých let je čokoláda Meybona uváděna na trh v mezinárodním měřítku.

 V roce 1990 zemřel Emil Meyer Kamp. Sestry a syn Ursuly, Axel Deppendorf védou společnost dále.

 Pečlivě vybírané suroviny, důvěryhodné recepty, roky tradice a zkušenosti jsou základem pro naši velmi dobrou čokoládu.Ačkoliv to vypadá v naší manufaktuře docela technicky, ve skutečnosti má hodně co dočinění se zkušeností a píli. To jsou naše ingredience, které vedou ke kvalitní čokoládě a kterou budete milovat.

 To se týká celého našeho sortimentu . Otestujte si nás a přesvědčte se sami!

Bodeta

Bodeta je jedním z největších výrobců cukrovinek v Sasko-Anhaltsko, Německo.

Společnost byla založena v roce 1892. Má 120 zaměstnanců (Bodeta je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu). Vzhledem k inovacím a flexibilitě k zákazníkům byli schopni výrazně zvýšit obrat, investovat do strojů na vysoké úrovni a stavebně modernizovat výrobní prostory.

 

Kvalita je nejvyšší prioritou pro všechny zaměstnance firmy Bodeta. Bodeta má akreditaci od nejvýznamnějších kontrolních orgánů v potravinářském průmyslu - BRC (British Retail Consortium) a IFS (International Food Standard)

Moto společnosti je: "Kvalita je, když se zákazník vrátí. - A nikoli produkty"

BELVAS

Čokoládovna společnosti Belvas se nachází v jižní části Belgie. Od roku 1987 se zabýva výrobou v Ekologickém zemědělství a je držitelem značky Fair Trade. Pověst kvality získala díky síti svých obchodů s pralinkami a lanýži a jejich průběžné inovace v oblasti přírodních receptur.V roce 2005 se společnost rozhodla kompletně přejít k Fair Trade. Byly vybrány nové složky a recepty tak,aby mohl být vytvořen úplně nový sortiment. Kvalita výrobků by měla být poznatelně lepší než běžné čokolády. Nová řada však stále ctí původní kořeny společnosti a to vše přírodní, vysoce kvalitní Ingredience a řemeslnou zručnost.Značka Fair Trade je Vaše nezávislá garance, že s čokoládou se obchoduje v souladu s mezinárodními standardy spravedlivého obchodu. Nákup této čokolády umožňuje zlepšení pracovních a životních podmínek drobných zemědělců v rozvojových zemích a podporuje ochranu životního prostředí.Bio certifikace zaručuje, že suroviny Použité v tomto výrobku jsou pěstovány bez umělých chemických látek.

KAISER

Bonbony Kaiser již od roku 1885 představují nejvyšší světovou kvalitu a jsou významnou značkou na trhu „zdravotních“ funkčních bonbonů. Jsou obohacovány éterickými oleji, vitamíny a velkým množstvím výtažků z bylin.Významnou složkou některých druhů je pravý lesní včelí med. Výborně se hodí např. i ke slazení bylinných čajů. Výrobní program zahrnuje výrobky s cukrem i bez cukru, kdy je použito sladidel Isomalt nebo Sorbit

BLANXART

Historie Bombons Blanxart začíná v dubnu 1954 v okolí Les Corts Barcelona. V pronajaté dílně v přízemí vyráběl mistr čokolatér ty nejlepší čokolády a čokoládové dorty, ve městě. Rozhodl se opustit svou prestižní práci a otevřít si vlastní obchod se čtyřmi partnery. Po několika letech se jim daří vytvořit jednu z nejprestižnějších řemeslných čokoládoven. Jejich velké inovační nápady, umožňují rozvoj Blanxart Bombons - čokoládu a sladkosti vyvážet do světa a rychle získat obrovskou prestiž díky vysoké kvalitě a propracovanému designu svých výrobků. Blanxart kvalita čokolády pochází z vysokého standardu surovin a přísné kontroly kvality surovin od začátku do konce výrobního procesu - od pražení nejlepších kakaových bobů z Ghany, Konga, Ekvádoru a Dominikánské republiky ke konečnému balení a distribuci

HEIDEL

První produkty firmy Confiserie Heidel byly uvedeny na trh v roce 1982. Byly to především dárkové figurky, kde zábavná forma a balení převažovaly nad kvalitou čokolády. Ale jak šel čas, tak se kvalita čokolády zvyšovala a dnes patří Confiserie Heidel mezi mimořádné značky čokolády s mnoha nadšenými příznivci. Jméno Heidel bylo vytvořeno jednoduchým spojením částí dvou slov - HEItmeyer (první generální ředitel) a WinDEL (jméno rodiny vlastníka). Dnes je značka HEIDEL registrována jako ochranná známka v celé EU

DREIMEISTER

DreiMeister je rodinná firma, která už přes tři desetiletí vyrábí vysoce kvalitní cukrářské speciality. Již od roku 1973 firma DreiMeister vyrábí pralinky, čokoládu, sušenky a čokoládové tyčinky. Vše podle vlastních vyzkoušených receptů, většinou ručně a pouze z čerstvých surovin. Na výběr je více než 90 různých čokolád a pralinek - od klasických čokoládových, přes ovocné až po chilli. Tajemství specialit spočívá v pečlivém výběru přírodních a čerstvých surovin. A přírodní zde znamená zcela bez konzervačních látek. Mezi stále zákazníky firmy DreiMeister patří známe letecké společnosti, výletní lodě a 4 až 5 hvězdičkové hotely z celého světa. Jestli se chcete přesvědčit o kvalitách výrobků této firmy, tak neváhejte ochutnat!

PETERS

PETERS – sladká strana života, tak zní logo německé firmy, jejíž produkty právem patří mezi světové skvosty na trhu čokoládových pralinek. Na trhu jsou již od roku 1939 a jejich rodištěm se stalo městečko Lippstadt na západě Německa. V tamější kavárně Café Peters se zrodila malá výrobna čokolády, která brzy svým majitelům získala titul nejvyhlášenějšího podniku ve městě. Místo, kde se plní čokoládové sny, přetrvalo a dnes znají její skvělé čokoládové výtvory milovníci vytříbených chutí po celém světě. Pralinky PETERS se vyznačují chutí nejjemnější mléčné či hořké čokolády naplněné krémem různých příchutí. Samotná degustace je hotovým požitkem. Díky silné vrstvě čokolády, v jejímž vnitřku je skrytý lahodný krém, přechází prvotní plná čokoládová chuť do chuti lahodné náplně. Jedinečná chuť každé pralinky, umocněna vždy křupnutím čokoládové vrstvy, tak nabízí vždy originální přechod chutí, které v závěru splynou v náležité a dokonalé souhře. Svým vzhledem zvlášť zaujmou pralinky balené v plechových krabičkách moderního vzhledu. Otevření každé krabičky nabízí pohled na jednotlivě balené pralinky, které v celku vytváří ucelenou kolekci. To je způsobeno zejména neotřelým „posypem“ každé pralinky. Zvlášť působivý zážitek nabízí zdobenípravým zlatým prachem řady Pecaré GOLD. Ochutnejte chuť zlata, zažijete pocit naplnění a slasti. V žádném případě však nepodceňujte ani ostatní příchutě, ochudili by jste se o nezapomenutelný požitek

HEILEMANN

Čokoládová umělecká díla vyrábí ve městě Woringen německá rodinná firma Heilemann Confiserie. Vysoce jakostní čokoládu dle tajného receptu nabízí v mnoha chuťových variantách a vizualizacích. Díky svým produktům je společnost hodnocena jako čokoládová umělecká dílna. Již samotné čokoládové bonbóny a tyčinky této značky vynikají precizní zdobností. Jejich výběr Vám ještě ztíží široká paleta nabízených chuťových variací - od čokoládových a marcipánových krémů přes ovocné náplně až k alkoholovým variantám. V nabídce tabulkových čokolád a tyčinek je možné vybírat z více než čtyřiceti druhů obohacených ingrediencemi jako chilli, zázvor, mořská sůl, zelený nebo růžový pepř, máta apod., každé navíc v pěti různých gramážích. Naprosto uměleckým klenotem jsou čokoládové pralinky Heilemann. Rozum zůstává stát nad jejich dokonalým ztvárněním a zdobností. A to jste ještě neochutnali… Pralinky jsou vyrobeny z mléčné, hořké či bílé čokolády a obsahují nejrůznější likérové, čokoládové, marcipánové a ovocné náplně nejrozmanitějších příchutí. Jejich balení v podobě luxusních bonboniér je jen logickou tečkou těchto čokoládových šperků. K dostání jsou navíc i v DIA variantách. Společnost Heilemann však vyniká ještě díky své další aktivitě – výrobě čokoládových figurek a lízátek. Pyšní se nejen jejich originalitou a ztvárněním v tom nejjemnějším detailu, ale také výběrem širokého rozsahu. Nabízí jak miniaturní čokoládové postavičky desetigramové gramáže, tak obří čokoládové sochy vážící až 4 kilogramy. Figurky jsou vytvářeny nejen k tradičním svátkům, a tak nabídku Mikulášů, andílků, sněhuláků či zajíčků doplňují figurky mnoha zvířat a nejrůznějších předmětů. Za samostatnou pozornost stojí řada maket automobilů značek Porche, Mercedes, VW Beatle a dalších

VIBA

Pravý nugátový požitek nabízí produkty od firmy Viba Sweets. Nugátovým tyčinkám, vyráběných podle pečlivě utajované rodinné receptury, podlehlo od roku 1893, kdy byla firma založena, nespočet milovníků nugátu. Nugát nejrozmanitějších chutí nabízí v podobě nugátových tyčinek, kostek, dezertů či mini tyčinek. Tradiční založení firmy se odráží nejen v hodnotách kvality nabízených produktů, ale také v uctívání tradic a svátků. Nabízí proto své nugátové variace také v podobě krásně balených kolekcí vhodných pro nejrůznější příležitosti. Máte-li ale spíš chuť na marcipán, pak jste také na dobré adrese... Firma svůj sortiment v průběhu let rozšířila i o tuto pochoutku. A ve svém rozvoji šla společnost ještě dál. Otevřela se jak nové moderní době, tak zejména potřebám zákazníka a vytvořila ojedinělou nabídku ovocných řezů. Ovocné tyčinky Viba představují jak zdravé mlsání, tak vhodnou a vydatnou svačinku pro děti či sportovce. Tyčinky jsou vyráběny pouze z čerstvého ovoce a doplněny vybranými surovinami tak, aby splňovaly náročné požadavky zdravého stravování. Díky způsobu zpracování zůstává v tyčinkách zachován vysoký podíl vitamínů a látek prospěšných pro organismus

NOBLE

Dovolujeme si vám nabídnout pravé belgické pralinky firmy Noble Chocolates!Produkty belgické společnosti Noble Chocolates vynikají nejen lahodnou chutí, ale nabízí i naprosto originální pojetí vzhledu belgických pralinek. Tvar a identita byla dána společnosti Noble Chocolates v roce 2000, kdy majitel společnosti Patriek Destrooper, který aktivně vede rodinné podnikání již jako čtvrtá generace, se po více než 25 letech rozhodl přenést svoji pozornosti od sušenek k čokoládě a vyhledal pomoc zručného a kvalifi kovaného „Maitre Chocolatier“. Společně tak vytvořili zcela originální pralinky u kterých se podařilo skloubit tradiční chuť belgických pralinek, s neotřelou podobou čokoládových pohárků.Pralinky „Noble“ - což v překladu znamená „vznešený“ tak vynikají nejen lahodnou chutí, ale nabízí i naprosto originální pojetí vzhledu belgických pralinek. Tyto „Pralinkové kalíšky“ jsou vyrobené z vynikající mléčné, hořké či bílé belgické čokolády a jsou plněny lahodnými krémy rozličné chuti. Samozřejmostí je použití výhradně čerstvých a přírodních surovin bez konzervantů, chemických barviv a dochucovadel. Ať jste již příznivcem hořké, mléčné nebo bílé čokolády z pralinek firmy Noble si určitě vyberete

Please reload

ADRESA

KONTAKTY

Magdalena Budinová, jednatelka, tel.: +420 773 636 337

Václav Klepl, obchodní zástupce, tel.: +420 773 636 333

E-mail: info@chocotherapia.cz

Loosova 262/1

638 00 Brno-Lesná

CZECH REPUBLIC

©2016 Chocotherapia, s.r.o. zapsaná u obchodního soudu v Brně odd.C vložka 57420

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now